Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Sylvesterin-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Somero    Tulostusaika  18:53   
  Järjestäjä  Someron Esan Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 joulukuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilma Leppähaara  2005  Nummelan Kisaajat    30.08  1:03.52  1:37.33    2:11.72   
Lumi Luoma  2005  Uinti Hyvinkää    32.28  1:09.09  1:48.46    2:28.12   
Lotta Linnea Partanen  2001  Nummelan Kisaajat    33.24  1:11.49  1:51.55    2:30.29   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti    36.55  1:16.17  1:57.02    2:37.55   
Liisa Penttinen  2003  Nummelan Kisaajat    37.10  1:18.40  2:01.18    2:40.69   
Saara Seppälä  2005  Nummelan Kisaajat    35.80  1:17.74  2:00.67    2:40.81   
Emilie Sjösten  2008  Aurajoen Uinti    41.60  1:31.46  2:20.20    3:07.81   
Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat    44.23  1:35.53  2:28.12    3:13.49   
Veera Helkkala  2006  Raision Urheilijat    46.23  1:40.47  2:37.06    3:33.41   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti    31.11  1:05.00  1:39.35    2:13.52   
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat    30.55  1:05.22  1:41.91    2:17.54   
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    30.78  1:05.64  1:43.03    2:19.84   
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    32.42  1:09.27  1:47.26    2:24.27   
Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat    45.32  1:38.78  2:32.35    3:22.45   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit    43.62  1:36.75  2:31.74    3:24.13   
Juuso Käär  2009  Raision Urheilijat    45.64  1:38.39  2:34.38    3:28.98   
Eero Carne  2009  Raision Urheilijat    46.76  2:38.77  3:34.80    3:34.80   
Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat    47.70  1:48.67  2:52.86    3:57.16   
                     
 
Laji 3, 50m RU Naiset Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti            35.63   
Anu Tolvanen  1982  Aurajoen Uinti            39.25   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo            39.83   
Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo            40.45   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            40.66   
                     
 
Laji 4, 50m RU Miehet Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teemu Malmelin  1981  Nokian Pyry            34.07   
Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo            36.02   
Tommi Kahlos  1978  Aurajoen Uinti            37.78   
Tero Nordström  1968  Aurajoen Uinti            38.43   
Mikko Majamäki  1982  Aurajoen Uinti            38.62   
Antti Wihanto  1962  Aurajoen Uinti            38.72   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat            40.42   
Jarno Nurminen  1976  Salon Uimarit            42.20   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            42.72   
10  Veikko Ukkola  1950  Cetus Espoo            51.11   
11  Asko Saarinen  1942  Cetus Espoo            1:01.72   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti            32.64   
Veera Malmelin  2007  Nokian Pyry            35.67   
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura            35.70   
Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti            36.86   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura            37.37   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat            37.73   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti            37.82   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit            39.32   
Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti            40.35   
10  Elsa Constable  2009  Aurajoen Uinti            43.68   
11  Justiina Junnila  2007  Aurajoen Uinti            45.09   
12  Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat            45.34   
13  Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            47.00   
14  Veera Knuutila  2008  Aurajoen Uinti            47.28   
15  Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            47.37   
16  Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat            48.72   
17  Helmi Oksa  2009  Nummelan Kisaajat            49.14   
18  Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat            49.94   
19  Emilie Sjösten  2008  Aurajoen Uinti            50.54   
20  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat            51.01   
21  Matilda Karvonen  2009  Raision Urheilijat            52.41   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vilma Leppähaara  2005  Nummelan Kisaajat            30.03   
Milla Lempiälä  2005  Loimaan Uimaseura            32.74   
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja            32.81   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit            38.59   
Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat            39.28   
Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            40.54   
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            41.67   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit            42.59   
Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit            44.17   
10  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            49.51   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja            29.96   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat            32.30   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat            32.92   
Tinka Rokka  2003  Uimaseura Aquila            33.75   
Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo            34.41   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti            33.64   
Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat            33.73   
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila            35.15   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit            35.78   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            35.95   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa            36.66   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit            40.34   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            40.75   
Robert Cranston  2006  Nummelan Kisaajat            41.16   
10  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            42.07   
11  Eetu Niemi  2007  Octopus Lohja            43.22   
12  Max Hyvärinen  2007  Aurajoen Uinti            43.65   
13  Erik Loukine  2006  Raision Urheilijat            47.67   
14  Thomas Salonen  2009  Raision Urheilijat            50.73   
Niilo Lehtinen  2009  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikael Hirsiniemi  2004  Aurajoen Uinti            30.24   
Touko Riipinen  2004  Swimming Jyväskylä            30.35   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit            31.42   
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat            33.37   
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit            36.79   
Joa Metsola  2005  Ålands Simförening            36.88   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja            27.41   
Eetu Närhi  1998  Octopus Lohja            28.65   
Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo            29.39   
Valtteri Vepsä  1997  Nummelan Kisaajat            29.67   
Leo Parviainen  2003  Nummelan Kisaajat            31.77   
Antti Wihanto  1962  Aurajoen Uinti            34.32   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    43.96        1:33.74   
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit    45.71        1:35.87   
Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti    45.98        1:39.36   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    47.04        1:39.73   
Venla Holma  2008  Loimaan Uimaseura    48.47        1:41.74   
Kaisa Heikkinen  2008  Raision Urheilijat    50.69        1:45.10   
Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää    50.42        1:45.63   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    49.15        1:46.09   
Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat    51.07        1:47.36   
10  Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura    58.39        1:58.30   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    38.83        1:22.18   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    44.84        1:34.68   
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    44.43        1:35.45   
Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    46.16        1:39.61   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    49.41        1:43.26   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    47.63        1:45.00   
Veera Helkkala  2006  Raision Urheilijat    54.23        1:50.98   
Emilia Makkonen  2006  Raision Urheilijat    54.57        2:00.03   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Linnea Partanen  2001  Nummelan Kisaajat    40.02        1:24.54   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo    40.86        1:26.39   
Anu Tolvanen  1982  Aurajoen Uinti    39.96        1:26.62   
Liisa Penttinen  2003  Nummelan Kisaajat    48.64        1:42.25   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veeti Salminen  2006  Someron Esa    41.56        1:30.18   
Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat    45.84        1:35.43   
Antti Huttunen  2006  Nummelan Kisaajat    46.82        1:40.97   
Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti    47.28        1:41.20   
Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit    48.69        1:47.91   
Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat    53.11        1:51.51   
Peter Kanninen  2006  Aurajoen Uinti    52.02        1:51.73   
Ossi Tikka  2007  Aurajoen Uinti    50.81        1:53.18   
Marco Lusenius  2007  Aurajoen Uinti    54.51        1:58.14   
10  Arttu Carne  2007  Raision Urheilijat    57.05        1:59.61   
11  Max Hyvärinen  2007  Aurajoen Uinti    56.56        2:01.40   
12  Henri Porma  2006  Vesihelmen Uimaseura    58.47        2:07.30   
13  Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat    1:11.69        2:28.96   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Samuli Seger  2005  Octopus Lohja    39.65        1:25.30   
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa    38.63        1:25.66   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    35.87        1:20.20   
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elsa Constable  2009  Aurajoen Uinti            38.49   
Helmi Oksa  2009  Nummelan Kisaajat            42.19   
Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura            42.53   
Matilda Karvonen  2009  Raision Urheilijat            42.89   
Lotta Malmelin  2009  Nokian Pyry            44.88   
Aada Kanervo  2009  Uimaseura Kaarina            49.98   
Iida Korpihuhta  2009  Someron Esa            55.20   
Ella Ääri  2011  Uimaseura Kaarina            55.56   
Vilma Tolvanen  2009  Laitilan Jyske            57.26   
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti            30.20   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti            32.88   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat            33.28   
Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti            33.78   
Veera Malmelin  2007  Nokian Pyry            34.07   
Justiina Junnila  2007  Aurajoen Uinti            34.90   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura            36.04   
Veera Knuutila  2008  Aurajoen Uinti            37.29   
Emilie Sjösten  2008  Aurajoen Uinti            39.26   
10  Merja Siikjärvi  2008  Someron Esa            40.22   
11  Veera Mäki-Moijala  2008  Vesihelmen Uimaseura            46.83   
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lumi Luoma  2005  Uinti Hyvinkää            29.67   
Milla Lempiälä  2005  Loimaan Uimaseura            30.07   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit            33.15   
Saara Seppälä  2005  Nummelan Kisaajat            33.37   
Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat            33.90   
Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            34.27   
Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit            34.72   
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            36.16   
Jemina Oravasaari  2006  Laitilan Jyske            36.49   
10  Unna Heino  2006  Vesihelmen Uimaseura            38.68   
11  Alma Paavilainen  2006  Vesihelmen Uimaseura            41.15   
12  Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit            41.39   
                     
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Fiia Pyykkö  2001  Salon Uimarit            28.99   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat            30.25   
Eevi Peltonen  2004  Uimaseura Aquila            30.85   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat            30.90   
Tinka Rokka  2003  Uimaseura Aquila            33.15   
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Romeo Manner  2008  Aurajoen Uinti            35.11   
Erik Constable  2008  Aurajoen Uinti            41.76   
Eetu Ääri  2010  Uimaseura Kaarina            43.12   
Niilo Lehtinen  2009  Aurajoen Uinti            44.14   
Santeri Alanto  2008  Salon Uimarit            45.36   
Vilho Haikonen  2009  Salon Uimarit            45.84   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit            46.32   
Nicolas Luoma  2010  Uinti Hyvinkää            47.05   
Severi Knuutila  2010  Aurajoen Uinti            47.31   
10  Oliver Rantanen  2009  Uimaseura Kaarina            1:21.14   
Thomas Salonen  2009  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat            31.34   
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti            31.72   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            33.08   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa            33.23   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit            33.29   
Robert Cranston  2006  Nummelan Kisaajat            34.63   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            35.47   
Antti Huttunen  2006  Nummelan Kisaajat            35.58   
Ossi Tikka  2007  Aurajoen Uinti            35.95   
10  Max Hyvärinen  2007  Aurajoen Uinti            36.08   
11  Erik Loukine  2006  Raision Urheilijat            37.23   
12  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            37.34   
13  Kristian Raski  2006  Aurajoen Uinti            38.23   
14  Peter Kanninen  2006  Aurajoen Uinti            40.27   
15  Mikko Salmi  2007  Nummelan Kisaajat            41.02   
16  Marco Lusenius  2007  Aurajoen Uinti            42.62   
17  Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat            42.88   
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Touko Riipinen  2004  Swimming Jyväskylä            27.04   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit            27.59   
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa            28.53   
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat            28.89   
Jami Oravasaari  2004  Laitilan Jyske            31.20   
Joa Metsola  2005  Ålands Simförening            32.20   
                     
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Johannes Lindroos  1996  Raision Urheilijat            24.16   
Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat            25.06   
Henri Kyynäräinen  1994  Aurajoen Uinti            25.23   
Janne Rissanen  1997  Raision Urheilijat            25.41   
Veikka Saren  2002  Someron Esa            26.92   
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat            28.89   
                     
 
Laji 11, 50m VU Naiset Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            30.01   
Anu Tolvanen  1982  Aurajoen Uinti            31.30   
Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo            31.88   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo            32.77   
                     
 
Laji 12, 50m VU Miehet Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo            27.33   
Teemu Malmelin  1981  Nokian Pyry            27.54   
Erno Leppänen  1985  S.C.Pingviinit            28.18   
Antti Wihanto  1962  Aurajoen Uinti            30.55   
Tommi Kahlos  1978  Aurajoen Uinti            31.03   
Tero Nordström  1968  Aurajoen Uinti            31.21   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat            31.93   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            32.13   
Mikko Majamäki  1982  Aurajoen Uinti            32.95   
10  Jarno Nurminen  1976  Salon Uimarit            33.67   
11  Mikko Ääri  1979  Aurajoen Uinti            33.87   
12  Asko Saarinen  1942  Cetus Espoo            39.59   
13  Veikko Ukkola  1950  Cetus Espoo            39.82   
                     
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aada Kanervo  2009  Uimaseura Kaarina            53.71   
Elsa Constable  2009  Aurajoen Uinti            54.38   
Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura            55.26   
Matilda Karvonen  2009  Raision Urheilijat            56.69   
Helmi Oksa  2009  Nummelan Kisaajat            58.79   
Lotta Malmelin  2009  Nokian Pyry            1:02.19   
Ella Ääri  2011  Uimaseura Kaarina            1:29.59   
                     
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Malmelin  2007  Nokian Pyry            44.07   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti            44.28   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura            44.95   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat            45.23   
Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti            45.69   
Justiina Junnila  2007  Aurajoen Uinti            49.81   
Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat            50.90   
Tuuli Holm  2008  Someron Esa            58.31   
Veera Mäki-Moijala  2008  Vesihelmen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää            37.73   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit            41.44   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat            41.64   
Jemina Oravasaari  2006  Laitilan Jyske            46.72   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit            47.09   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit            50.10   
Unna Heino  2006  Vesihelmen Uimaseura            50.28   
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            50.46   
Alma Paavilainen  2006  Vesihelmen Uimaseura            52.29   
10  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina            56.06   
                     
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Romeo Manner  2008  Aurajoen Uinti            50.93   
Niilo Lehtinen  2009  Aurajoen Uinti            55.76   
Thomas Salonen  2009  Raision Urheilijat            56.97   
Eero Carne  2009  Raision Urheilijat            1:00.09   
Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat            1:05.32   
Juuso Käär  2009  Raision Urheilijat            1:05.66   
Oliver Rantanen  2009  Uimaseura Kaarina            1:06.58   
Eetu Ääri  2010  Uimaseura Kaarina            1:31.14   
Erik Constable  2008  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veeti Salminen  2006  Someron Esa            40.34   
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti            42.11   
Robert Cranston  2006  Nummelan Kisaajat            46.17   
Eetu Niemi  2007  Octopus Lohja            46.30   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            46.62   
Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti            46.87   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            48.12   
Ossi Tikka  2007  Aurajoen Uinti            49.42   
Erik Loukine  2006  Raision Urheilijat            52.18   
10  Peter Kanninen  2006  Aurajoen Uinti            55.01   
11  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat            56.92   
12  Marco Lusenius  2007  Aurajoen Uinti            57.41   
13  Henri Porma  2006  Vesihelmen Uimaseura            58.46   
                     
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit            35.13   
Leo Parviainen  2003  Nummelan Kisaajat            39.17   
Samuli Seger  2005  Octopus Lohja            39.79   
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit            40.27   
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat            40.39   
Mikael Hirsiniemi  2004  Aurajoen Uinti            DNF   
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milla Lempiälä  2005  Loimaan Uimaseura    35.79        1:13.97   
Mirelle Hirsiniemi  2007  Aurajoen Uinti    36.63        1:16.38   
Jeanette Ingberg  2006  Octopus Lohja    39.83        1:23.01   
Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat    40.45        1:23.66   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    44.18        1:30.31   
Miisa Järvinen  2007  Aurajoen Uinti    42.77        1:30.47   
Veera Knuutila  2008  Aurajoen Uinti    44.92        1:32.97   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    51.73        1:44.99   
Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat    51.82        1:46.48   
10  Veera Helkkala  2006  Raision Urheilijat    56.10        1:54.46   
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Emilia Makkonen  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eevi Peltonen  2004  Uimaseura Aquila    34.77        1:11.93   
Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo    35.75        1:14.51   
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    38.07        1:17.39   
Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    38.92        1:19.75   
Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    40.92        1:25.25   
Juuso Käär  2009  Raision Urheilijat    54.22        1:47.24   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit    56.77        1:53.71   
Jesper Isotalo  2007  Raision Urheilijat            1:54.93   
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erno Leppänen  1985  S.C.Pingviinit    38.76        1:17.54   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    34.60        1:12.01   
Aino Suomalainen  2007  Aurajoen Uinti    35.30        1:13.12   
Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti    34.99        1:13.60   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    36.56        1:15.20   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    37.01        1:20.92   
Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat    40.46        1:22.61   
Sofia Järvi  2007  Raision Urheilijat    44.24        1:30.51   
Emilie Sjösten  2008  Aurajoen Uinti    42.21        1:30.78   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    42.31        1:31.35   
10  Iina Pihlaja  2008  Raision Urheilijat    44.60        1:33.06   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilma Leppähaara  2005  Nummelan Kisaajat    28.84        1:00.63   
Saara Seppälä  2005  Nummelan Kisaajat    34.52        1:12.48   
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    35.50        1:13.25   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    35.22        1:13.63   
Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    36.22        1:15.14   
Jeanette Ingberg  2006  Octopus Lohja    36.89        1:15.72   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    36.24        1:16.37   
Unna Heino  2006  Vesihelmen Uimaseura    42.98        1:29.81   
Emilia Makkonen  2006  Raision Urheilijat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti    29.15        1:01.00   
Lotta Linnea Partanen  2001  Nummelan Kisaajat    31.41        1:06.41   
Tinka Rokka  2003  Uimaseura Aquila    34.20        1:12.54   
Liisa Penttinen  2003  Nummelan Kisaajat    35.38        1:12.92   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    33.45        1:09.40   
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti    32.94        1:10.01   
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila    33.73        1:10.53   
Aaro Törnström  2006  Raision Urheilijat    33.54        1:11.29   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    35.13        1:13.44   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa    34.75        1:13.60   
Antti Huttunen  2006  Nummelan Kisaajat    37.22        1:19.99   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    38.99        1:26.05   
Kristian Raski  2006  Aurajoen Uinti    41.36        1:28.62   
10  Roope Käär  2007  Raision Urheilijat    41.39        1:29.86   
11  Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit    43.61        1:32.74   
12  Vilho Haikonen  2009  Salon Uimarit    47.95        1:46.49   
13  Arttu Carne  2007  Raision Urheilijat    50.90        1:47.29   
14  Nicolas Luoma  2010  Uinti Hyvinkää    48.83        1:50.24   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Touko Riipinen  2004  Swimming Jyväskylä    28.56        1:00.30   
Kasperi Heikkinen  2005  Raision Urheilijat    29.73        1:03.99   
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa    31.07        1:04.63   
Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    34.70        1:12.40   
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    34.81        1:13.03   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Johannes Lindroos  1996  Raision Urheilijat    25.13        52.82   
Henri Kyynäräinen  1994  Aurajoen Uinti    26.93        55.41   
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja    27.26        56.39   
Joonas Cranston  2003  Nummelan Kisaajat    27.33        57.31   
Eetu Närhi  1998  Octopus Lohja    27.94        57.84   
Janne Rissanen  1997  Raision Urheilijat    27.15        58.47   
Veikka Saren  2002  Someron Esa    28.63        58.72   
Ville Alopaeus  1971  Cetus Espoo    29.09        1:01.00   
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti    29.48        1:01.32   
10  Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    29.12        1:02.10   
11  Leo Parviainen  2003  Nummelan Kisaajat    32.14        1:06.77   
                     
 
Laji 19, 50m SU Naiset Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Harjuoja  1977  Cetus Espoo            34.58   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            35.79   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo            36.35   
Sanna Hokkanen  1977  Cetus Espoo            43.42   
                     
 
Laji 20, 50m SU Miehet Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teemu Malmelin  1981  Nokian Pyry            33.96   
Erno Leppänen  1985  S.C.Pingviinit            34.22   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat            37.63   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            38.14   
Mikko Majamäki  1982  Aurajoen Uinti            41.90   
Asko Saarinen  1942  Cetus Espoo            52.82   
Veikko Ukkola  1950  Cetus Espoo            59.49   
                     
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elsa Constable  2009  Aurajoen Uinti            46.31   
Matilda Karvonen  2009  Raision Urheilijat            47.05   
Helmi Oksa  2009  Nummelan Kisaajat            49.19   
Lotta Malmelin  2009  Nokian Pyry            54.65   
Vilma Tolvanen  2009  Laitilan Jyske            55.94   
Ella Ääri  2011  Uimaseura Kaarina            59.42   
                     
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Malmelin  2007  Nokian Pyry            37.41   
Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat            39.34   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat            40.17   
Justiina Junnila  2007  Aurajoen Uinti            41.63   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura            42.37   
Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat            46.41   
Merja Siikjärvi  2008  Someron Esa            47.22   
                     
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja            34.67   
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää            34.69   
Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat            38.69   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit            43.59   
Emilia Häjänen  2006  Raision Urheilijat            43.95   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit            45.01   
                     
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mette Konttila  2001  Octopus Lohja            32.19   
Eevi Peltonen  2004  Uimaseura Aquila            33.37   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat            33.45   
Fiia Pyykkö  2001  Salon Uimarit            35.28   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat            36.47   
                     
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Romeo Manner  2008  Aurajoen Uinti            38.82   
Niilo Lehtinen  2009  Aurajoen Uinti            48.49   
Thomas Salonen  2009  Raision Urheilijat            48.73   
Erik Constable  2008  Aurajoen Uinti            52.10   
Eetu Ääri  2010  Uimaseura Kaarina            54.48   
Frans Sagulin  2008  Raision Urheilijat            55.37   
Eero Carne  2009  Raision Urheilijat            55.57   
Severi Knuutila  2010  Aurajoen Uinti            58.58   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Felix Kandolin  2007  Aurajoen Uinti            35.54   
Roope Koskela  2007  Raision Urheilijat            38.20   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa            39.13   
Robert Cranston  2006  Nummelan Kisaajat            39.29   
Antti Huttunen  2006  Nummelan Kisaajat            40.68   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            46.60   
Erik Loukine  2006  Raision Urheilijat            47.63   
Mikko Salmi  2007  Nummelan Kisaajat            48.42   
Kristian Raski  2006  Aurajoen Uinti            49.33   
10  Thomas Westerlund  2007  Raision Urheilijat            50.71   
11  Arttu Carne  2007  Raision Urheilijat            54.83   
                     
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa            33.45   
                     
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henri Kyynäräinen  1994  Aurajoen Uinti            29.49   
Valtteri Vepsä  1997  Nummelan Kisaajat            30.03   
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat            33.81   
Leo Parviainen  2003  Nummelan Kisaajat            34.68   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilma Leppähaara  2005  Nummelan Kisaajat    31.06  1:09.19  1:55.32    2:31.72   
Lumi Luoma  2005  Uinti Hyvinkää    32.66  1:15.45  2:04.52    2:41.79   
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit    36.56  1:22.08  2:17.25    2:58.24   
Linnea Koski  2007  Aurajoen Uinti    39.20  1:26.52  2:20.24    3:01.77   
Liisa Penttinen  2003  Nummelan Kisaajat    41.01  1:27.62  2:22.59    3:02.23   
Maikki Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    43.32  1:33.72  2:28.53    3:09.31   
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    43.87  1:34.39  2:28.91    3:12.74   
Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää    42.99  1:34.55  2:31.66    3:13.97   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    45.79  1:37.52  2:33.90    3:18.34   
10  Veera Knuutila  2008  Aurajoen Uinti    53.93  1:43.93  2:46.86    3:33.59   
11  Sagdiana Rakhimova  2008  Raision Urheilijat    53.60  1:45.79  2:52.07    3:34.48   
12  Josefiina Kinos  2009  Raision Urheilijat    54.75  1:49.09  2:46.02    3:36.68   
13  Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    51.38  1:46.13  2:51.28    3:40.29   
14  Mandi Hämäläinen  2006  Uimaseura Kaarina    53.32  1:49.52  2:55.12    3:44.75   
Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Veikka Saren  2002  Someron Esa    30.32  1:08.18  1:50.47    2:24.53   
Matias Gustafsson  2002  Raision Urheilijat    32.10  1:12.70  2:03.64    2:40.03   
Eetu Autio  2007  Uimaseura Aquila    37.94  1:21.74  2:12.07    2:50.20   
Joonatan Davie  2006  Aurajoen Uinti    38.99  1:21.40  2:16.73    2:54.25   
Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    38.30  1:24.43  2:18.25    2:57.21   
Alvar Kankare  2007  Aurajoen Uinti    48.11  1:44.02  2:41.53    3:31.42   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  30 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Someron Esa  Tulostusaika  18:53