Lähtölista 
 
  Kilpailu  Tuula Kara - Uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Somero    Tulostusaika  18:07   
  Järjestäjä  Someron Esan Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2019         
 
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (4) 
Erä 1 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Sanni Tapio  2005  05B181  SalU    25m  6:36.87  6:36.87 
Sara Suonio  2006  06A654  SalU    25m  6:06.76  6:06.76 
Saima Peltonen  2007  07A481  SalU    25m  5:51.22  5:51.22 
Vilma Manninen  2005  05A869  SalU    25m  5:52.97  5:52.97 
Aurora Änäkkälä  2007  07A287  SalU    25m  6:10.84  6:10.84 
Milka Tuomela  2004  04B316  VeUS    25m     

 
Erä 2 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kerttu Heinä  2006  06A261  SalU    25m  5:28.60  5:28.60 
Janita Severinkangas  2004  04A650  Cetus    50m  5:29.23  5:21.23 
Laura Pennanen  2003  03B302  Cetus    25m  5:11.99  5:11.99 
Kiia Metsäkonkola  2005  05A633  SalU    25m  5:17.10  5:17.10 
Aliisa Soini  2007  07A282  SalU    25m  5:22.82  5:22.82 
Ulla Haarala  2004  04A086  UiKaa    25m  5:42.48  5:42.48 

 
Erä 3 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Diana Seiger  2003  03A909  Cetus    25m  5:04.75  5:04.75 
Karine Gagnon  1985  85A154  AUi    25m  4:56.81  4:56.81 
Mari Ääri  1980  80A096  AUi    25m  4:53.25  4:53.25 
Sofia Långström  2003  03A085  Cetus    25m  4:55.87  4:55.87 
Cindy Palm  2003  03A052  Cetus    25m  4:58.72  4:58.72 
Dina Sadojevic Jelacik  2004  04A482  Cetus    25m  5:05.08  5:05.08 

 
Erä 4 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Iina von Schrowe  2003  03A146  Cetus    25m  4:49.56  4:49.56 
Cia Wacklin  2001  01A425  Cetus    25m  4:44.36  4:44.36 
Pilvi Pietikäinen  2002  02A550  Cetus    25m  4:41.62  4:41.62 
Jonna Vasara  2002  02A118  Cetus    25m  4:43.79  4:43.79 
Julia Peltola  2003  03A091  Cetus    50m  4:56.20  4:48.20 
Ciara Wacklin  2004  04A037  Cetus    25m  4:50.42  4:50.42 

 
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Ville-Matti Erkintalo  1982  82A089  S.C.P.    25m     
Veeti Salminen  2006  06A012  SomE    25m  5:34.26  5:34.26 
Elias Sahla  2007  07A567  SalU    25m  6:24.80  6:24.80 
               
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Pohjola  2004  04A607  SalU    25m  5:02.16  5:02.16 
Olli Havia  2004  04A584  SalU    50m  4:49.40  4:41.40 
Alexander Huhtala  2003  03A751  Cetus    25m  4:32.66  4:32.66 
Roni Severinkangas  2003  03A907  Cetus    25m  4:35.74  4:35.74 
Oskari Repo  2003  03A824  Cetus    25m  4:48.42  4:48.42 
Matias Saarinen  2006  06A268  SalU    25m  5:29.81  5:29.81 

 
 
Laji 3, 50m VU Naiset Masters  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Karine Gagnon  1985  85A154  AUi    50m  29.87  28.87 
Maarit Vainio  1980  80A112  AUi    50m  29.87  28.87 
               
               

 
 
Laji 4, 50m VU Miehet Masters  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tor-Erik Malen  1962  62A072  ESS    25m  35.44  35.44 
Mikko Majamäki  1982  82A136  AUi    25m  32.95  32.95 
Ari Korhonen  1972  72A050  RaisU    25m  31.00  31.00 
Taito Nurmi  1961  61A012  AUi    25m  31.18  31.18 
Jarno Nurminen  1976  76A110  SalU    25m  33.42  33.42 
Jaakko Heimo  1968  68A038  Speedo    25m     

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Vesa Perttula  1981  81A106  S.C.P.    50m  31.36  30.36 
Jani-Petteri Puustinen  1979  79A120  AUi    25m  28.21  28.21 
Lasse Parkkamäki  1991  91A169  S.C.P.    25m  26.51  26.51 
Ville-Matti Erkintalo  1982  82A089  S.C.P.    25m  26.78  26.78 
Antti Wihanto  1962  62A029  AUi    25m  29.82  29.82 
Tommi Kahlos  1978  78A131  AUi    25m  30.42  30.42 

 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jessica Salminen  2009    NU    25m     
Emma Herranen  2009  09A524  NU    25m     
Merja Siikjärvi  2008  08A160  SomE    25m  47.22  47.22 
Sonja Revo  2008  08A172  SomE    25m  48.48  48.48 
Iitu Olbert  2010  10A217  NU    25m     
Emma Ranta  2009  09A525  NU    25m     

 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Alex Wiksten  2008  08A810  NU    25m     
Santeri Alanto  2008  08A704  SalU    25m     
Max Wiksten  2008  08A811  NU    25m     
               
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Frans Meller  2010  10A146  SalU    25m     
Vilho Haikonen  2009  09A180  SalU    25m  1:03.69  1:03.69 
Eemeli Kuusisto  2009  09A523  NU    25m     
Elmo Kyytinen  2010  10A214  NU    25m     
               

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Ääri  2010  10A019  UiKaa    25m  49.77  49.77 
Kaapo Saarinen  2007  07A347  VeUS    50m  45.97  44.97 
Nuutti Vienonen  2005  05A328  SalU    25m  34.39  34.39 
Samuel Revo  2006  06A644  SomE    25m  43.37  43.37 
Viljam Savolainen  2008  08A137  SalU    25m  46.59  46.59 
Miro Järvinen  2008  08A553  SalU    25m  1:02.62  1:02.62 

 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset  Loppukilpailut (4) 
Erä 1 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Laura Laine  2004  04A455  SomE    25m     
Moona Mäkelä  2008  08A288  SalU    25m  2:03.14  2:03.14 
Jemina Oravasaari  2006  06B116  LaiJy    25m     
               
               

 
Erä 2 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Maija Nurminen  2005  05A597  SalU    25m  1:49.98  1:49.98 
Matilda Saarinen  2008  08A116  SalU    25m  1:42.28  1:42.28 
Linnea Ström  2003  03A142  UiKaa    25m  1:32.34  1:32.34 
Milka Tuomela  2004  04B316  VeUS    50m  1:39.82  1:36.82 
Ronja Mäkelä  2005  05A899  SalU    50m  1:48.60  1:45.60 
               

 
Erä 3 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Diana Raduly Baka  2006  06A543  SalU    50m  1:33.92  1:30.92 
Iisa Karpela  2004  04A632  Cetus    25m  1:26.38  1:26.38 
Roosa Tuomainen  2005  05A304  SalU    25m  1:25.08  1:25.08 
Anni Korhonen  2003  03A471  RaisU    25m  1:25.27  1:25.27 
Malva Salmelin  2006  06A091  SalU    25m  1:28.69  1:28.69 
Ulla Haarala  2004  04A086  UiKaa    25m  1:32.21  1:32.21 

 
Erä 4 (4) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Julia Peltola  2003  03A091  Cetus    25m  1:22.82  1:22.82 
Senni Tuominen  2003  03B134  VeUS    25m  1:16.49  1:16.49 
Emilia Eloranta  1997  97A312  Cetus    25m  1:11.57  1:11.57 
Cindy Palm  2003  03A052  Cetus    25m  1:14.45  1:14.45 
Pinja Nieminen  2004  04A258  Cetus    25m  1:21.05  1:21.05 
Ciara Wacklin  2004  04A037  Cetus    25m  1:23.84  1:23.84 

 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet  Loppukilpailut (5) 
Erä 1 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Max Kulmala  2008  08A338  UiKaa    25m     
Mikael Elo  2004  04B336  LaiJy    25m     
Vesa Perttula  1981  81A106  S.C.P.    25m     
               
               

 
Erä 2 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Eemeli Havia  2010  10A026  SalU    25m  2:27.01  2:27.01 
Elias Sahla  2007  07A567  SalU    50m  2:00.46  1:57.46 
Vilho Haikonen  2009  09A180  SalU    50m  2:11.79  2:08.79 
Jonas Saari  2008  08A652  SalU    25m     
               

 
Erä 3 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Juho Erkkilä  2004  04B213  VeUS    50m  1:57.53  1:54.53 
Kalle Yli-Jama  2006  06A108  SalU    25m  1:44.89  1:44.89 
Ebbe Karlsson  2005  05B187  KSF    25m  1:43.41  1:43.41 
Joonatan Hietarinne  2006  06A275  SalU    25m  1:44.78  1:44.78 
Roope Piironen  2007  07A584  LUS    50m  1:52.36  1:49.36 
Veeti Akkanen  2006  06A562  SalU    50m  1:59.21  1:56.21 

 
Erä 4 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Veeti Salminen  2006  06A012  SomE    25m  1:26.08  1:26.08 
Aku Hyrsylä  2003  03A838  SalU    25m  1:25.21  1:25.21 
Santeri Ahinko  2004  04B029  VeUS    25m  1:17.05  1:17.05 
Miika Nurminen  2005  05A624  SalU    50m  1:25.88  1:22.88 
Oliver Priimägi  2005  05A685  SomE    25m  1:25.66  1:25.66 
Nuutti Vienonen  2005  05A328  SalU    25m  1:28.95  1:28.95 

 
Erä 5 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Otto Sormunen  2002  02A168  Cetus    25m  1:15.99  1:15.99 
Oskari Repo  2003  03A824  Cetus    50m  1:13.12  1:10.12 
Jari Schwarte  1990  90A017  Cetus    25m  1:06.72  1:06.72 
Alexander Huhtala  2003  03A751  Cetus    25m  1:09.39  1:09.39 
Alexander Malyshkov  2004  04B259  SalU    50m  1:15.28  1:12.28 
Aapo Huhti  2003  03A936  VeUS    25m  1:16.26  1:16.26 

 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (6) 
Erä 1 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Iina Koivisto  2010  10A054  LUS    50m  1:42.91  1:40.91 
Sonja Revo  2008  08A172  SomE    25m  1:35.27  1:35.27 
Moona Mäkelä  2008  08A288  SalU    50m  1:38.81  1:36.81 
               
               

 
Erä 2 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mona Järveläinen  2007  07A629  UiKaa    25m  1:31.37  1:31.37 
Matilda Saarinen  2008  08A116  SalU    50m  1:30.99  1:28.99 
Sonja Heikkilä  2006  06A509  SalU    25m  1:22.23  1:22.23 
Karmen Johanson  2006  06A750  VeUS    50m  1:25.34  1:23.34 
Ella Lindholm  2008  08A163  SalU    50m  1:33.30  1:31.30 
               

 
Erä 3 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kiia Koivisto  2007  07A314  LUS    50m  1:19.33  1:17.33 
Linnea Ström  2003  03A142  UiKaa    25m  1:15.20  1:15.20 
Vilma Manninen  2005  05A869  SalU    50m  1:14.39  1:12.39 
Sara Suonio  2006  06A654  SalU    25m  1:14.44  1:14.44 
Saima Peltonen  2007  07A481  SalU    25m  1:16.06  1:16.06 
Aurora Änäkkälä  2007  07A287  SalU    25m  1:18.63  1:18.63 

 
Erä 4 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jenna Rautava  2003  03A972  VeUS    25m  1:08.48  1:08.48 
Aliisa Soini  2007  07A282  SalU    50m  1:09.24  1:07.24 
Iisa Karpela  2004  04A632  Cetus    50m  1:07.03  1:05.03 
Ida Maliranta  2004  04A154  RaisU    25m  1:07.15  1:07.15 
Milla Järvenpää  2004  04A246  UiKaa    25m  1:08.10  1:08.10 
Senni Tuominen  2003  03B134  VeUS    50m  1:13.36  1:11.36 

 
Erä 5 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Sofia Långström  2003  03A085  Cetus    50m  1:06.38  1:04.38 
Julia Peltola  2003  03A091  Cetus    50m  1:06.21  1:04.21 
Pilvi Pietikäinen  2002  02A550  Cetus    50m  1:05.20  1:03.20 
Fiia Pyykkö  2001  01A381  SalU    50m  1:05.76  1:03.76 
Cindy Palm  2003  03A052  Cetus    50m  1:06.29  1:04.29 
Roosa Tuomainen  2005  05A304  SalU    25m  1:04.58  1:04.58 

 
Erä 6 (6) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Sini Heikkilä  2003  03A899  SalU    25m  1:02.72  1:02.72 
Laura Pennanen  2003  03B302  Cetus    25m  1:02.34  1:02.34 
Cia Wacklin  2001  01A425  Cetus    50m  1:02.33  1:00.33 
Iina von Schrowe  2003  03A146  Cetus    50m  1:03.66  1:01.66 
Elli-Kaisa Saarinen  2001  01A680  VeUS    25m  1:02.54  1:02.54 
Janita Severinkangas  2004  04A650  Cetus    50m  1:04.75  1:02.75 

 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (5) 
Erä 1 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Mikael Elo  2004  04B336  LaiJy    25m     
Miro Järvinen  2008  08A553  SalU    25m  1:48.82  1:48.82 
Tor-Erik Malen  1962  62A072  ESS    25m     
Jami Oravasaari  2004  04B330  LaiJy    25m     
               

 
Erä 2 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Santeri Alanto  2008  08A704  SalU    25m  1:41.59  1:41.59 
Juho Erkkilä  2004  04B213  VeUS    25m  1:37.15  1:37.15 
Elias Sahla  2007  07A567  SalU    25m  1:22.35  1:22.35 
Veeti Akkanen  2006  06A562  SalU    25m  1:24.54  1:24.54 
Vilho Haikonen  2009  09A180  SalU    25m  1:40.54  1:40.54 
Eemeli Havia  2010  10A026  SalU    50m  1:45.05  1:43.05 

 
Erä 3 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Roope Piironen  2007  07A584  LUS    50m  1:23.58  1:21.58 
Ebbe Karlsson  2005  05B187  KSF    25m  1:18.79  1:18.79 
Matias Saarinen  2006  06A268  SalU    50m  1:13.52  1:11.52 
Kaapo Tuomainen  2008  08A063  SalU    25m  1:16.51  1:16.51 
Elias Salo  2007  07A366  VeUS    50m  1:22.50  1:20.50 
Samuel Revo  2006  06A644  SomE    50m  1:23.63  1:21.63 

 
Erä 4 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Santeri Ahinko  2004  04B029  VeUS    25m  1:08.21  1:08.21 
Oliver Priimägi  2005  05A685  SomE    25m  1:04.63  1:04.63 
Egor Malyshkov  2003  03B300  SalU    25m  1:02.68  1:02.68 
Roope Tuomainen  2004  04A583  SalU    25m  1:03.28  1:03.28 
Nuutti Vienonen  2005  05A328  SalU    50m  1:07.20  1:05.20 
Matias Kotilainen  2006  06A524  SalU    25m  1:10.85  1:10.85 

 
Erä 5 (5) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Pohjola  2004  04A607  SalU    25m  58.98  58.98 
Verneri Lehtovaara  2004  04A252  SalU    25m  57.52  57.52 
Johannes Lindroos  1996  96A797  RaisU    50m  54.36  52.36 
Roni Severinkangas  2003  03A907  Cetus    25m  56.75  56.75 
Aleksi Nissilä  2001  01B358  VeUS    50m  1:00.42  58.42 
Aapo Huhti  2003  03A936  VeUS    25m  1:00.64  1:00.64 

 
 
Laji 11, 50m RU Naiset Masters  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Karine Gagnon  1985  85A154  AUi    25m  38.83  38.83 
Maarit Vainio  1980  80A112  AUi    25m  40.38  40.38 
               
               

 
 
Laji 12, 50m RU Miehet Masters  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jani-Petteri Puustinen  1979  79A120  AUi    25m     
Lasse Parkkamäki  1991  91A169  S.C.P.    25m     
Jarno Nurminen  1976  76A110  SalU    25m  42.20  42.20 
Taito Nurmi  1961  61A012  AUi    25m  42.72  42.72 
Jaakko Heimo  1968  68A038  Speedo    25m     
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Antti Wihanto  1962  62A029  AUi    25m  38.72  38.72 
Tommi Kahlos  1978  78A131  AUi    50m  37.87  36.37 
Vesa Perttula  1981  81A106  S.C.P.    50m  36.20  34.70 
Ville-Matti Erkintalo  1982  82A089  S.C.P.    25m  35.35  35.35 
Mikko Majamäki  1982  82a136  AUi    25m  38.62  38.62 
Ari Korhonen  1972  72A050  RaisU    25m  40.42  40.42 

 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Unna Heino  2006  06B103  VeUS    25m     
Iina Koivisto  2010  10A054  LUS    25m  56.23  56.23 
Moona Mäkelä  2008  08A288  SalU    25m     
Merja Siikjärvi  2008  08A160  SomE    25m     
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Karmen Johanson  2006  06A750  VeUS    25m  47.52  47.52 
Matilda Saarinen  2008  08A116  SalU    25m  45.17  45.17 
Kiia Koivisto  2007  07A314  LUS    50m  38.20  37.20 
Ella Lindholm  2008  08A163  SalU    50m  45.51  44.51 
Mona Järveläinen  2007  07A629  UiKaa    50m  48.34  47.34 
Sonja Revo  2008  08A172  SomE    25m  48.52  48.52 

 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Henri Porma  2006  06B075  VeUS    25m     
Leevi Lahtinen  2008  08A360  VeUS    50m  1:00.13  59.13 
Kalle Yli-Jama  2006  06A108  SalU    50m  1:05.25  1:04.25 
Kaapo Saarinen  2007  07A347  VeUS    25m     
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kaapo Tuomainen  2008  08A063  SalU    25m  45.47  45.47 
Elias Salo  2007  07A366  VeUS    25m  40.75  40.75 
Matias Kotilainen  2006  06A524  SalU    50m  36.99  35.99 
Joonatan Hietarinne  2006  06A275  SalU    25m  40.34  40.34 
Roope Piironen  2007  07A584  LUS    50m  46.38  45.38 
Viljam Savolainen  2008  08A137  SalU    50m  51.29  50.29 

 
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Emilia Eloranta  1997  97A312  Cetus    25m     
Ronja Mäkelä  2005  05A899  SalU    25m     
Jenna Rautava  2003  03A972  VeUS    25m     
               
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Sanni Tapio  2005  05B181  SalU    25m  3:14.69  3:14.69 
Diana Raduly Baka  2006  06A543  SalU    25m  2:40.36  2:40.36 
Ida Maliranta  2004  04A154  RaisU    50m  2:31.85  2:27.85 
Kerttu Heinä  2006  06A261  SalU    50m  2:36.14  2:32.14 
Malva Salmelin  2006  06A091  SalU    25m  2:42.67  2:42.67 
               

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ciara Wacklin  2004  04A037  Cetus    50m  2:22.15  2:18.15 
Iina von Schrowe  2003  03A146  Cetus    50m  2:18.08  2:14.08 
Jonna Vasara  2002  02A118  Cetus    25m  2:11.93  2:11.93 
Cia Wacklin  2001  01A425  Cetus    50m  2:16.09  2:12.09 
Dina Sadojevic Jelacik  2004  04A482  Cetus    25m  2:14.68  2:14.68 
Diana Seiger  2003  03A909  Cetus    50m  2:22.98  2:18.98 

 
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Aleksi Nissilä  2001  01B358  VeUS    25m     
Jami Oravasaari  2004  04B330  LaiJy    25m     
Mikael Elo  2004  04B336  LaiJy    25m     
               
               

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Miika Nurminen  2005  05A624  SalU    25m  2:39.49  2:39.49 
Otto Sormunen  2002  02A168  Cetus    25m  2:09.76  2:09.76 
Jari Schwarte  1990  90A017  Cetus    25m  2:00.34  2:00.34 
Alexander Malyshkov  2004  04B259  SalU    25m  2:03.22  2:03.22 
Olli Havia  2004  04A584  SalU    25m  2:16.02  2:16.02 
Ebbe Karlsson  2005  05B187  KSF    25m  3:21.58  3:21.58 

 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset  Loppukilpailut (2) 
Erä 1 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Iina Lehtinen  2009    SalU    25m     
Iitu Olbert  2010  10A217  NU    25m  1:01.95  1:01.95 
Merja Siikjärvi  2008  08A160  SomE    25m  40.22  40.22 
Emma Ranta  2009  09A525  NU    25m  56.13  56.13 
Emma Herranen  2009  09A524  NU    25m  1:03.62  1:03.62 
Jessica Salminen  2009    NU    25m     

 
Erä 2 (2) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Iina Koivisto  2010  10A054  LUS    25m  39.50  39.50 
Unna Heino  2006  06B103  VeUS    50m  37.02  36.02 
Diana Raduly Baka  2006  06A543  SalU    25m  32.63  32.63 
Jemina Oravasaari  2006  06B116  LaiJy    50m  36.88  35.88 
Karmen Johanson  2006  06A750  VeUS    50m  38.06  37.06 
Sonja Revo  2008  08A172  SomE    25m  39.76  39.76 

 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Nuutti Heikkilä  2008  08A579  SomE    25m     
Oliver Rantanen  2009  09A379  UiKaa    25m  1:13.70  1:13.70 
Max Wiksten  2008  08A811  NU    25m  1:00.88  1:00.88 
Anton Saarinen  2010  10A208  UiKaa    25m  1:10.83  1:10.83 
Eemeli Kuusisto  2009  09A523  NU    25m     
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Max Kulmala  2008  08A338  UiKaa    25m  49.79  49.79 
Henri Porma  2006  06B075  VeUS    25m  48.02  48.02 
Eemeli Havia  2010  10A026  SalU    25m  44.36  44.36 
Alex Wiksten  2008  08A810  NU    25m  47.21  47.21 
Elmo Kyytinen  2010  10A214  NU    25m  48.09  48.09 
Jonas Saari  2008  08A652  SalU    50m  1:01.29  1:00.29 

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Ääri  2010  10A019  UiKaa    25m  39.35  39.35 
Kaapo Saarinen  2007  07A347  VeUS    50m  39.37  38.37 
Oliver Priimägi  2005  05A685  SomE    25m  28.45  28.45 
Samuel Revo  2006  06A644  SomE    25m  38.11  38.11 
Elias Sahla  2007  07A567  SalU    25m  39.06  39.06 
Leevi Lahtinen  2008  08A360  VeUS    50m  44.80  43.80 

 
 
Laji 19, 50m SU Naiset Masters  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Maarit Vainio  1980  80A112  AUi    25m  34.30  34.30 
Karine Gagnon  1985  85A154  AUi    25m  35.67  35.67 
               
               

 
 
Laji 20, 50m SU Miehet Masters  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mikko Majamäki  1982  82A136  AUi    25m  41.90  41.90 
Taito Nurmi  1961  61A012  AUi    25m  36.93  36.93 
Lasse Parkkamäki  1991  91A169  S.C.P.    25m  29.27  29.27 
Ville-Matti Erkintalo  1982  82A089  S.C.P.    25m  31.19  31.19 
Ari Korhonen  1972  72A050  RaisU    25m  37.63  37.63 
Jarno Nurminen  1976  76A110  SalU    25m     

 
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Sanni Tapio  2005  05B181  SalU    25m  1:36.69  1:36.69 
Linnea Ström  2003  03A142  UiKaa    25m  1:20.84  1:20.84 
Milla Järvenpää  2004  04A246  UiKaa    25m  1:23.47  1:23.47 
               
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Roosa Tuomainen  2005  05A304  SalU    25m  1:18.69  1:18.69 
Pinja Nieminen  2004  04A258  Cetus    25m  1:15.16  1:15.16 
Fiia Pyykkö  2001  01A381  SalU    25m  1:15.82  1:15.82 
Janita Severinkangas  2004  04A650  Cetus    25m  1:20.43  1:20.43 
               

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Iisa Karpela  2004  04A632  Cetus    25m  1:14.50  1:14.50 
Elli-Kaisa Saarinen  2001  01A680  VeUS    50m  1:12.91  1:10.91 
Anni Korhonen  2003  03A471  RaisU    50m  1:12.38  1:10.38 
Ciara Wacklin  2004  04A037  Cetus    25m  1:10.76  1:10.76 
Dina Sadojevic Jelacik  2004  04A482  Cetus    25m  1:11.18  1:11.18 
Pilvi Pietikäinen  2002  02A550  Cetus    50m  1:16.51  1:14.51 

 
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet  Loppukilpailut (1) 
Erä 1 (1) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oliver Priimägi  2005  05A685  SomE    25m     
Ebbe Karlsson  2005  05B187  KSF    25m  1:36.34  1:36.34 
Lasse Parkkamäki  1991  91A169  S.C.P.    25m  1:04.53  1:04.53 
Egor Malyshkov  2003  03B300  SalU    25m  1:13.40  1:13.40 
Samuel Revo  2006  06A644  SomE    25m  1:40.39  1:40.39 
               

 
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Mona Järveläinen  2007  07A629  UiKaa    25m     
Sonja Heikkilä  2006  06A509  SalU    25m  3:24.79  3:24.79 
Ella Lindholm  2008  08A163  SalU    50m  3:35.68  3:30.68 
               
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aurora Änäkkälä  2007  07A287  SalU    25m  3:16.02  3:16.02 
Kiia Koivisto  2007  07A314  LUS    25m  3:11.80  3:11.80 
Aliisa Soini  2007  07A282  SalU    25m  2:52.95  2:52.95 
Ulla Haarala  2004  04A086  UiKaa    25m  2:58.24  2:58.24 
Saima Peltonen  2007  07A481  SalU    25m  3:15.00  3:15.00 
Sara Suonio  2006  06A654  SalU    50m  3:21.13  3:16.13 

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Diana Seiger  2003  03A909  Cetus    50m  2:51.54  2:46.54 
Sofia Långström  2003  03A085  Cetus    50m  2:45.12  2:40.12 
Cindy Palm  2003  03A052  Cetus    25m  2:34.01  2:34.01 
Pilvi Pietikäinen  2002  02A550  Cetus    25m  2:36.94  2:36.94 
Pinja Nieminen  2004  04A258  Cetus    25m  2:43.49  2:43.49 
Kiia Metsäkonkola  2005  05A633  SalU    25m  2:51.36  2:51.36 

 
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet  Loppukilpailut (3) 
Erä 1 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Viljam Savolainen  2008  08A137  SalU    25m  4:29.86  4:29.86 
Kaapo Tuomainen  2008  08A063  SalU    50m  3:19.58  3:14.58 
Elias Salo  2007  07A366  VeUS    50m  3:27.92  3:22.92 
               
               

 
Erä 2 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Veeti Salminen  2006  06A012  SomE    25m  2:58.67  2:58.67 
Miika Nurminen  2005  05A624  SalU    25m  2:54.41  2:54.41 
Aku Hyrsylä  2003  03A838  SalU    25m  2:39.72  2:39.72 
Matias Saarinen  2006  06A268  SalU    50m  2:58.95  2:53.95 
Roope Tuomainen  2004  04A583  SalU    25m  2:54.73  2:54.73 
Matias Kotilainen  2006  06A524  SalU    50m  3:12.14  3:07.14 

 
Erä 3 (3) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Roni Severinkangas  2003  03A907  Cetus    25m  2:25.32  2:25.32 
Otto Sormunen  2002  02A168  Cetus    25m  2:21.25  2:21.25 
Jari Schwarte  1990  90A017  Cetus    50m  2:13.02  2:08.02 
Alexander Huhtala  2003  03A751  Cetus    25m  2:20.85  2:20.85 
Alexander Malyshkov  2004  04B259  SalU    25m  2:25.05  2:25.05 
Oskari Repo  2003  03A824  Cetus    50m  2:34.17  2:29.17 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  13 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  18:07