Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Tuula Kara - Uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Somero    Tulostusaika  21:02   
  Järjestäjä  Someron Esan Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit    1:13.40  2:36.32  4:01.34    5:20.59   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    1:13.89  2:38.91  4:04.73    5:26.02   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    1:22.66  2:53.95  4:25.96    5:52.94   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    1:22.76  2:54.10  4:25.67    5:53.16   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    1:22.55  2:57.43  4:32.71    6:06.17   
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    1:06.35  2:17.91  3:30.90    4:42.26   
Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo    1:08.42  2:21.04  3:33.91    4:46.22   
Dina Sadojevic Jelacik  2004  Cetus Espoo    1:08.76  2:23.90  3:39.22    4:49.38   
Mari Ääri  1980  Aurajoen Uinti    1:09.89  2:24.60  3:38.53    4:51.91   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    1:09.27  2:24.26  3:38.85    4:52.05   
Jonna Vasara  2002  Cetus Espoo    1:07.99  2:21.35  3:37.41    4:52.78   
Iina von Schrowe  2003  Cetus Espoo    1:10.29  2:25.33  3:40.96    4:55.84   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti    1:12.66  2:28.32  3:43.94    4:58.71   
Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    1:11.38  2:27.25  3:44.43    5:00.29   
10  Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    1:11.02  2:28.24  3:44.82    5:01.12   
11  Sofia Långström  2003  Cetus Espoo    1:13.42  2:32.51  3:52.00    5:09.77   
12  Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    1:11.39  2:29.94  3:50.98    5:11.56   
13  Diana Seiger  2003  Cetus Espoo    1:11.41  2:31.02  3:52.05    5:12.96   
14  Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    1:19.79  2:44.46  4:10.98    5:36.39   
15  Milka Tuomela  2004  Vesihelmen Uimaseura    1:23.55  3:00.72  4:38.97    6:16.09   
16  Sanni Tapio  2005  Salon Uimarit    1:26.16  3:07.21  4:48.05    6:25.64   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    1:13.58  2:35.60  4:02.12    5:25.47   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa    1:16.44  2:40.55  4:05.10    5:28.10   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit    1:35.27  3:18.94  5:01.90    6:41.81   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Alexander Huhtala  2003  Cetus Espoo    1:03.05  2:12.90  3:23.67    4:31.97   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    1:02.64  2:12.28  3:23.74    4:34.21   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    1:07.25  2:20.35  3:31.83    4:40.43   
Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    1:08.27  2:23.54  3:37.97    4:51.07   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    1:07.81  2:22.33  3:38.69    4:55.30   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit    1:10.57  2:28.19  3:47.39    5:06.41   
                     
 
Laji 3, 50m VU Naiset Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            29.52   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti            30.60   
                     
 
Laji 4, 50m VU Miehet Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lasse Parkkamäki  1991  S.C.Pingviinit            26.40   
Jaakko Heimo  1968  Speedo Masters Finland C            26.86   
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti            28.20   
Antti Wihanto  1962  Aurajoen Uinti            29.91   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit            30.21   
Tommi Kahlos  1978  Aurajoen Uinti            30.74   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat            30.99   
Vesa Perttula  1981  S.C.Pingviinit            31.58   
Mikko Majamäki  1982  Aurajoen Uinti            32.61   
10  Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            33.05   
11  Jarno Nurminen  1976  Salon Uimarit            33.24   
12  Tor-Erik Malen  1962  Ekenäs Simsällskap            35.46   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iitu Olbert  2010  Nurmijärven Uinti            55.75   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Merja Siikjärvi  2008  Someron Esa            43.63   
Sonja Revo  2008  Someron Esa            44.77   
Emma Herranen  2009  Nurmijärven Uinti            1:03.59   
Emma Ranta  2009  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jessica Salminen  2009  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eetu Ääri  2010  Uimaseura Kaarina            49.90   
Frans Meller  2010  Salon Uimarit            55.68   
Eemeli Kuusisto  2009  Nurmijärven Uinti            57.74   
Elmo Kyytinen  2010  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kaapo Saarinen  2007  Vesihelmen Uimaseura            46.70   
Santeri Alanto  2008  Salon Uimarit            46.91   
Miro Järvinen  2008  Salon Uimarit            51.33   
Max Wiksten  2008  Nurmijärven Uinti            55.49   
Alex Wiksten  2008  Nurmijärven Uinti            55.72   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit            33.46   
Samuel Revo  2006  Someron Esa            42.50   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    48.09        1:41.92   
Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit    59.91        2:06.83   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    41.81        1:29.41   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    41.81        1:29.69   
Jemina Oravasaari  2006  Laitilan Jyske    49.74        1:41.93   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    35.75        1:15.38   
Senni Tuominen  2003  Vesihelmen Uimaseura    36.70        1:18.48   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    38.92        1:21.13   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    39.95        1:24.08   
Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo    40.17        1:25.10   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat    42.09        1:28.39   
Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    41.63        1:28.39   
Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina    42.74        1:31.12   
Milka Tuomela  2004  Vesihelmen Uimaseura    43.62        1:32.86   
10  Ronja Mäkelä  2005  Salon Uimarit    46.70        1:43.83   
11  Laura Laine  2004  Someron Esa    47.79        1:47.53   
12  Maija Nurminen  2005  Salon Uimarit    49.68        1:47.91   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura    50.42        1:48.96   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit    56.19        1:56.19   
Jonas Saari  2008  Salon Uimarit    1:04.57        2:18.85   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit    1:09.02        2:28.03   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa    36.96        1:20.27   
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    38.52        1:22.12   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    40.74        1:27.72   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa    41.64        1:27.84   
Ebbe Karlsson  2005  Kimito Sportförening    46.92        1:38.42   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    48.32        1:41.22   
Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit    50.83        1:48.75   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit    51.49        1:52.24   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jari Schwarte  1990  Cetus Espoo    31.97        1:08.51   
Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    34.15        1:12.13   
Alexander Huhtala  2003  Cetus Espoo    34.47        1:12.30   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    34.52        1:13.58   
Santeri Ahinko  2004  Vesihelmen Uimaseura    35.19        1:15.21   
Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    35.79        1:16.58   
Aapo Huhti  2003  Vesihelmen Uimaseura    34.89        1:17.53   
Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    38.20        1:22.30   
Vesa Perttula  1981  S.C.Pingviinit    39.44        1:22.50   
10  Mikael Elo  2004  Laitilan Jyske    40.46        1:32.96   
11  Juho Erkkilä  2004  Vesihelmen Uimaseura    52.01        1:54.67   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    40.41        1:27.96   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    42.42        1:28.91   
Sonja Revo  2008  Someron Esa    42.80        1:28.93   
Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit    45.02        1:34.00   
Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura    43.19        1:35.29   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit    32.17        1:07.51   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    34.62        1:13.72   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    35.33        1:14.84   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    36.86        1:17.70   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    36.25        1:18.25   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    36.17        1:20.31   
Karmen Johanson  2006  Vesihelmen Uimaseura    39.39        1:24.93   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo    29.67        1:02.17   
Iina von Schrowe  2003  Cetus Espoo    29.86        1:02.58   
Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    30.45        1:03.33   
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    30.59        1:03.86   
Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    30.74        1:04.02   
Elli-Kaisa Saarinen  2001  Vesihelmen Uimaseura    30.87        1:04.54   
Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    31.55        1:05.82   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    31.72        1:06.37   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    31.87        1:06.45   
10  Sini Heikkilä  2003  Salon Uimarit    29.62        1:06.79   
11  Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    32.68        1:08.05   
12  Jenna Rautava  2003  Vesihelmen Uimaseura    31.79        1:08.06   
13  Sofia Långström  2003  Cetus Espoo    32.61        1:08.42   
14  Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    34.47        1:11.52   
15  Fiia Pyykkö  2001  Salon Uimarit    29.80        1:12.60   
16  Senni Tuominen  2003  Vesihelmen Uimaseura    35.18        1:14.11   
17  Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina    36.10        1:14.97   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    35.94        1:14.63   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura    36.30        1:18.60   
Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura    38.29        1:19.93   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit    41.14        1:24.51   
Santeri Alanto  2008  Salon Uimarit    44.41        1:33.01   
Miro Järvinen  2008  Salon Uimarit    44.96        1:37.52   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit    48.70        1:43.10   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa    30.53        1:04.72   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    31.86        1:05.18   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    33.38        1:10.65   
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    34.01        1:11.41   
Ebbe Karlsson  2005  Kimito Sportförening    38.29        1:17.81   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit    38.03        1:21.75   
Samuel Revo  2006  Someron Esa    39.28        1:22.52   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Johannes Lindroos  1996  Raision Urheilijat    26.05        54.35   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    27.19        56.88   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    27.85        58.10   
Joona Pohjola  2004  Salon Uimarit    27.89        58.19   
Aleksi Nissilä  2001  Vesihelmen Uimaseura    26.91        58.56   
Aapo Huhti  2003  Vesihelmen Uimaseura    28.75        1:01.89   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    30.79        1:04.50   
Egor Malyshkov  2003  Salon Uimarit    31.70        1:05.70   
Santeri Ahinko  2004  Vesihelmen Uimaseura    32.44        1:09.25   
10  Jami Oravasaari  2004  Laitilan Jyske    34.12        1:10.60   
11  Mikael Elo  2004  Laitilan Jyske    34.54        1:12.00   
12  Tor-Erik Malen  1962  Ekenäs Simsällskap    37.90        1:20.66   
13  Juho Erkkilä  2004  Vesihelmen Uimaseura    44.18        1:34.21   
                     
 
Laji 11, 50m RU Naiset Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti            39.56   
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            40.52   
                     
 
Laji 12, 50m RU Miehet Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jaakko Heimo  1968  Speedo Masters Finland C            32.90   
Lasse Parkkamäki  1991  S.C.Pingviinit            34.28   
Vesa Perttula  1981  S.C.Pingviinit            36.40   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit            36.50   
Jani-Petteri Puustinen  1979  Aurajoen Uinti            37.34   
Tommi Kahlos  1978  Aurajoen Uinti            37.98   
Antti Wihanto  1962  Aurajoen Uinti            38.70   
Mikko Majamäki  1982  Aurajoen Uinti            38.83   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat            39.66   
10  Jarno Nurminen  1976  Salon Uimarit            42.21   
11  Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            43.61   
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura            54.47   
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            43.43   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            48.87   
Sonja Revo  2008  Someron Esa            48.90   
Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit            1:02.55   
Merja Siikjärvi  2008  Someron Esa            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura            36.02   
Unna Heino  2006  Vesihelmen Uimaseura            44.67   
Karmen Johanson  2006  Vesihelmen Uimaseura            48.72   
                     
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            38.97   
Roope Piironen  2007  Loimaan Uimaseura            44.09   
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit            44.56   
Kaapo Saarinen  2007  Vesihelmen Uimaseura            54.57   
Leevi Lahtinen  2008  Vesihelmen Uimaseura            1:00.22   
                     
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit            36.45   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit            40.69   
Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit            50.92   
Henri Porma  2006  Vesihelmen Uimaseura            56.05   
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    35.53  1:15.39  1:55.87    2:35.38   
Malva Salmelin  2006  Salon Uimarit    37.36  1:18.48  2:01.64    2:41.71   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    38.09  1:22.33  2:06.76    2:49.29   
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004  Cetus Espoo    30.61  1:05.07  1:40.34    2:13.13   
Jonna Vasara  2002  Cetus Espoo    31.66  1:05.95  1:41.28    2:16.28   
Cia Wacklin  2001  Cetus Espoo    31.56  1:06.55  1:42.36    2:17.63   
Iina von Schrowe  2003  Cetus Espoo    32.08  1:06.82  1:43.28    2:19.06   
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    32.04  1:07.66  1:44.93    2:21.99   
Diana Seiger  2003  Cetus Espoo    32.04  1:09.07  1:47.68    2:25.93   
Ida Maliranta  2004  Raision Urheilijat    33.57  1:11.31  1:50.28    2:29.01   
Jenna Rautava  2003  Vesihelmen Uimaseura    34.80  1:13.78  1:53.27    2:30.10   
Ronja Mäkelä  2005  Salon Uimarit    39.31  1:25.75  2:15.26    3:03.92   
10  Sanni Tapio  2005  Salon Uimarit    38.19  1:26.68  2:16.43    3:04.02   
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    34.89  1:13.42  1:51.98    2:29.91   
Ebbe Karlsson  2005  Kimito Sportförening    40.46  1:24.96  2:10.23    2:52.32   
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jari Schwarte  1990  Cetus Espoo    27.79  58.85  1:30.34    2:01.23   
Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    29.32  1:02.93  1:37.35    2:09.54   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    29.20  1:02.24  1:36.97    2:11.18   
Aleksi Nissilä  2001  Vesihelmen Uimaseura    29.64  1:03.15  1:38.11    2:12.73   
Mikael Elo  2004  Laitilan Jyske    38.16  1:21.93  2:08.05    2:49.53   
Jami Oravasaari  2004  Laitilan Jyske    38.15  1:23.32  2:10.43    2:49.86   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iina Koivisto  2010  Loimaan Uimaseura            41.18   
Iitu Olbert  2010  Nurmijärven Uinti            1:02.14   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Merja Siikjärvi  2008  Someron Esa            38.02   
Sonja Revo  2008  Someron Esa            38.93   
Emma Ranta  2009  Nurmijärven Uinti            52.64   
Jessica Salminen  2009  Nurmijärven Uinti            56.68   
Emma Herranen  2009  Nurmijärven Uinti            58.87   
Iina Lehtinen  2009  Salon Uimarit            1:01.86   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit            32.33   
Jemina Oravasaari  2006  Laitilan Jyske            36.53   
Karmen Johanson  2006  Vesihelmen Uimaseura            37.65   
Unna Heino  2006  Vesihelmen Uimaseura            39.58   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eetu Ääri  2010  Uimaseura Kaarina            42.67   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit            44.21   
Elmo Kyytinen  2010  Nurmijärven Uinti            48.52   
Eemeli Kuusisto  2009  Nurmijärven Uinti            48.85   
Anton Saarinen  2010  Uimaseura Kaarina            1:00.72   
Oliver Rantanen  2009  Uimaseura Kaarina            1:09.02   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit            39.29   
Kaapo Saarinen  2007  Vesihelmen Uimaseura            40.40   
Leevi Lahtinen  2008  Vesihelmen Uimaseura            45.38   
Max Wiksten  2008  Nurmijärven Uinti            47.53   
Alex Wiksten  2008  Nurmijärven Uinti            48.68   
Jonas Saari  2008  Salon Uimarit            49.01   
Nuutti Heikkilä  2008  Someron Esa            49.71   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa            28.67   
Samuel Revo  2006  Someron Esa            37.66   
Henri Porma  2006  Vesihelmen Uimaseura            47.25   
                     
 
Laji 19, 50m SU Naiset Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maarit Vainio  1980  Aurajoen Uinti            35.29   
Karine Gagnon  1985  Aurajoen Uinti            36.97   
                     
 
Laji 20, 50m SU Miehet Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lasse Parkkamäki  1991  S.C.Pingviinit            29.92   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit            33.76   
Ari Korhonen  1972  Raision Urheilijat            37.43   
Taito Nurmi  1961  Aurajoen Uinti            37.82   
Mikko Majamäki  1982  Aurajoen Uinti            41.99   
Jarno Nurminen  1976  Salon Uimarit            44.07   
                     
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    34.87        1:11.69   
Anni Korhonen  2003  Raision Urheilijat    34.18        1:11.83   
Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    35.55        1:12.19   
Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    35.81        1:13.80   
Dina Sadojevic Jelacik  2004  Cetus Espoo    35.98        1:14.73   
Elli-Kaisa Saarinen  2001  Vesihelmen Uimaseura    36.16        1:15.24   
Janita Severinkangas  2004  Cetus Espoo    37.15        1:15.32   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    37.66        1:16.85   
Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo    37.57        1:17.38   
10  Fiia Pyykkö  2001  Salon Uimarit    38.54        1:19.89   
11  Linnea Ström  2003  Uimaseura Kaarina    39.34        1:20.53   
12  Milla Järvenpää  2004  Uimaseura Kaarina    40.85        1:24.19   
13  Sanni Tapio  2005  Salon Uimarit    47.06        1:37.50   
                     
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oliver Priimägi  2005  Someron Esa    35.23        1:14.16   
Ebbe Karlsson  2005  Kimito Sportförening    46.24        1:30.48   
Samuel Revo  2006  Someron Esa    46.70        1:35.12   
                     
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lasse Parkkamäki  1991  S.C.Pingviinit    32.69        1:07.49   
Egor Malyshkov  2003  Salon Uimarit    37.46        1:18.30   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit    35.56  1:19.92  2:10.33    2:47.59   
Kiia Koivisto  2007  Loimaan Uimaseura    40.01  1:28.60  2:27.32    3:09.80   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    40.94  1:31.86  2:26.79    3:13.03   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    42.47  1:35.30  2:31.96    3:14.19   
Sara Suonio  2006  Salon Uimarit    45.52  1:37.72  2:36.98    3:18.49   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    47.62  1:42.46  2:38.47    3:25.85   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    45.80  1:40.48  2:43.60    3:32.63   
                     
 
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Cindy Palm  2003  Cetus Espoo    32.22  1:14.60  1:58.29    2:35.18   
Pilvi Pietikäinen  2002  Cetus Espoo    34.67  1:16.32  2:01.62    2:38.67   
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    35.94  1:19.13  2:06.36    2:45.98   
Pinja Nieminen  2004  Cetus Espoo    36.87  1:19.55  2:06.55    2:46.95   
Diana Seiger  2003  Cetus Espoo    33.88  1:17.12  2:10.21    2:49.26   
Sofia Långström  2003  Cetus Espoo            DNF   
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    35.96  1:20.13  2:10.01    2:48.39   
Miika Nurminen  2005  Salon Uimarit    37.63  1:25.33  2:11.02    2:50.09   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa    39.13  1:25.29  2:13.33    2:53.47   
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    44.49  1:32.85  2:25.62    3:05.06   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    41.37  1:31.61  2:28.38    3:09.75   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura    44.20  1:37.22  2:30.81    3:13.68   
                     
 
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jari Schwarte  1990  Cetus Espoo    27.99  1:00.38  1:39.71    2:11.18   
Alexander Huhtala  2003  Cetus Espoo    32.16  1:08.37  1:48.61    2:20.47   
Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    29.35  1:05.30  1:48.15    2:21.09   
Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    30.16  1:07.53  1:50.73    2:25.25   
Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    33.38  1:12.39  1:53.21    2:29.54   
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    34.64  1:15.13  1:58.76    2:33.67   
Aku Hyrsylä  2003  Salon Uimarit    31.86  1:13.82  2:00.00    2:36.91   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    36.98  1:22.29  2:13.48    2:47.78   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  21:02